BUK9504-40A,127
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
BUK9504-40A,127
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
TO-220AB
Descrizione:
MOSFET N-CH 40V 75A TO220AB
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 8260 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 128 nC @ 5 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4mOhm @ 25A, 10V
Supplier Device Package TO-220AB
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 300W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 75A (Tc)
Vgs (Max) ±15V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.3V, 10V