Casa / Single FETs, MOSFETs / BUK9E08-55B,127-NXP
minImg
BUK9E08-55B,127-NXP
NXP USA Inc.
Prodotto No:
BUK9E08-55B,127-NXP
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
I2PAK
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
PFET, 75A I(D), 55V, 0.0093OHM,
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5280 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 45 nC @ 5 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 7mOhm @ 25A, 10V
Supplier Device Package I2PAK
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 55 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 203W (Tc)
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr NXP USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 75A (Tc)
Vgs (Max) ±15V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 5V, 10V