BUK9K45-100E,115
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
BUK9K45-100E,115
Pacchetto:
LFPAK56D
Descrizione:
MOSFET 2N-CH 100V 21A LFPAK56D
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature Logic Level Gate
Configuration 2 N-Channel (Dual)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2152pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 33.5nC @ 10V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 42mOhm @ 5A, 10V
Supplier Device Package LFPAK56D
Vgs(th) (Max) @ Id 2.1V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Package / Case SOT-1205, 8-LFPAK56
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 53W
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 21A