Casa / FET, MOSFET Arrays / BUK9MJJ-65PLL,518
minImg
BUK9MJJ-65PLL,518
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
BUK9MJJ-65PLL,518
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
20-SO
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
9605 AUTO TRENCH PLUS
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature Logic Level Gate
Configuration 2 N-Channel (Dual)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2660pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 30.8nC @ 5V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 15.5mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package 20-SO
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 65V
Series TrenchPLUS
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 4.4W (Tc)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 11.6A (Tc)