BVA15/Z0000/10
Bulgin
Prodotto No:
BVA15/Z0000/10
Produttore:
Bulgin
Descrizione:
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
Guida per l'utente
Number of Positions 3
Ingress Protection -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 33.00mm x 66.30mm
Approval Agency CSA, ENEC, IMQ, UL
Termination Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Mounting Type Panel Mount, Flange
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series Polysnap® BVA
Voltage Rating - Appliance Inlet 250VAC
Panel Thickness -
Current Rating - Appliance Inlet 10A