Casa / DC DC Converters / BXA40-48T05-12-M
minImg
BXA40-48T05-12-M
Artesyn Embedded Power
Prodotto No:
BXA40-48T05-12-M
Descrizione:
DC DC CONVERTER 5V +/-12V 40W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.20" L x 2.20" W x 0.50" H (55.9mm x 55.9mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 6A, 400mA, 400mA
Number of Outputs 3
Voltage - Input (Min) 36V
Series BXA40 (40W)
Power (Watts) 40 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 83%