Casa / LED Drivers / BXDR-MP-46LT-U114A-01-A
minImg
BXDR-MP-46LT-U114A-01-A
Bridgelux
Prodotto No:
BXDR-MP-46LT-U114A-01-A
Produttore:
Bridgelux
Descrizione:
46W SINGLE CHANNEL DRIVER, 0-10V
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Voltage - Input (Max) 382VAC
Termination Style Terminal Block
Approval Agency cUL, cULus, FCC, UL
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 11.02" L x 1.18" W x 0.83" H (280.0mm x 30.0mm x 21.0mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 1.4A
Ratings IP20
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 108VAC
Series -
Power (Watts) 46 W
Type Constant Current
Efficiency 88%
Voltage - Output 20 ~ 50V