BXEB-L0560F-30G2000-S-C3
Bridgelux
Prodotto No:
BXEB-L0560F-30G2000-S-C3
Descrizione:
F90 EB GEN 3 LED MODULE, 560 MM,
Viewing Angle 120°
Color White, Warm
Current - Test 308mA
Current - Max 616mA
CRI (Color Rendering Index) 90
Size / Dimension 560.00mm L x 20.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 167 lm/W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 1987lm (Typ)
Series EB Series™ Gen 3 F90
Temperature - Test 45°C
Type LED Module
Mfr Bridgelux
Height 6.10mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 38.5V