BXEB-L0560Z-30E2000-C-A3
Bridgelux
Prodotto No:
BXEB-L0560Z-30E2000-C-A3
Descrizione:
LED MOD EB SER WH LNR STR 3000K
Configuration Linear Light Strip
Viewing Angle -
Color White, Warm
Current - Test 700mA
Current - Max 1.4A
CRI (Color Rendering Index) 80
Size / Dimension 560.00mm L x 24.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 156 lm/W
Product Status Obsolete
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 2410lm (Typ)
Series EB Series™
Temperature - Test 50°C
Type LED Module
Mfr Bridgelux
Height 6.10mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 22.1V