BXEB-L0560Z-50E2000-C-B3
Bridgelux
Prodotto No:
BXEB-L0560Z-50E2000-C-B3
Descrizione:
LED MOD EB SER WH LNR STRP 5000K
Viewing Angle 120°
Color White, Cool
Current - Test 700mA
Current - Max 1.4A
CRI (Color Rendering Index) 80
Size / Dimension 560.00mm L x 24.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 180 lm/W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 2460lm (Typ)
Series EB Series™ Gen 2
Temperature - Test 25°C
Type LED Module
Mfr Bridgelux
Height 6.10mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 19.5V