BXEB-SQ0284-40E6000-C-B3
Bridgelux
Prodotto No:
BXEB-SQ0284-40E6000-C-B3
Produttore:
Bridgelux
Descrizione:
EB SQUARE LED MODULE, 284 MM, 40
Guida per l'utente
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) -
Configuration Square
Viewing Angle 120°
Color White, Neutral
Current - Test 700mA
Current - Max 1.4A
CRI (Color Rendering Index) 80
Size / Dimension 284.00mm L x 284.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 173 lm/W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 6500lm (Typ)
Series EB Series™ Square
Temperature - Test 25°C
Type LED Module
Mfr Bridgelux
Height 5.50mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 53.6V