Casa / Single Diodes / BY329-1500S,127
minImg
BY329-1500S,127
NXP USA Inc.
Prodotto No:
BY329-1500S,127
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
TO-220AC
Descrizione:
DIODE GEN PURP 1.5KV 6A TO220AC
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 160 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 250 µA @ 1300 V
Series -
Package / Case TO-220-2
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.6 V @ 6.5 A
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1500 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 6A