BYC15-1200PQ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BYC15-1200PQ
Pacchetto:
TO-220AC
Descrizione:
DIODE GEN PURP 1.2KV 15A TO220AC
In magazzino : 11978
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 61 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 1200 V
Series -
Package / Case TO-220-2
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 3.2 V @ 15 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Package Bulk
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 15A