BYC15-600,127
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BYC15-600,127
Pacchetto:
TO-220AC
Descrizione:
DIODE GEN PURP 500V 15A TO220AC
In magazzino : 6252
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 55 ns
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 600 V
Series -
Package / Case TO-220-2
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2.9 V @ 15 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 500 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 15A