BYC15X-600PQ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BYC15X-600PQ
Pacchetto:
TO-220F
Descrizione:
DIODE GEN PURP 600V 15A TO220F
In magazzino : 4968
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 18 ns
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220F
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series -
Package / Case TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 3.2 V @ 15 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 15A