BYC30DW-600PQ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BYC30DW-600PQ
Pacchetto:
TO-247-2
Descrizione:
DIODE GEN PURP 600V 30A TO247-2
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 33 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-247-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series -
Package / Case TO-247-2
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 3.3 V @ 30 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Bulk
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 30A