BYC30WT-600PQ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BYC30WT-600PQ
Pacchetto:
TO-247-3
Descrizione:
DIODE GEN PURP 600V 30A TO247-3
In magazzino : 2805
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 22 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series -
Package / Case TO-247-3
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2.75 V @ 30 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 30A