Casa / Single Diodes / BYC30WT-600PSQ
minImg
BYC30WT-600PSQ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BYC30WT-600PSQ
Pacchetto:
TO-247-3
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
BYC30WT-600PS/TO-247/STANDARD MA
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 35 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series -
Package / Case TO-247-3
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2.75 V @ 30 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Bulk
Operating Temperature - Junction 175°C
Current - Average Rectified (Io) 30A