BYC30Y-600PQ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BYC30Y-600PQ
Pacchetto:
IITO-220-2L
Descrizione:
BYC30Y-600P/IITO220-2L/STANDARD
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 35 ns
Product Status Active
Supplier Device Package IITO-220-2L
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series -
Package / Case TO-220-2
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2.75 V @ 30 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Bulk
Operating Temperature - Junction 175°C
Current - Average Rectified (Io) 30A