Casa / Diode Arrays / BYM359X-1500,127
minImg
BYM359X-1500,127
NXP USA Inc.
Prodotto No:
BYM359X-1500,127
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
TO-220F
Descrizione:
RF DIODE STANDARD 1500V TO220F
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 300 ns
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220F
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 800 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Series Connection
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.55 V @ 6.5 A
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 800 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 8A
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)