Casa / Diode Arrays / BYQ28X-200,127
minImg
BYQ28X-200,127
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BYQ28X-200,127
Pacchetto:
TO-220F
Descrizione:
DIODE ARRAY GP 200V 10A TO220-3
In magazzino : 2580
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 25 ns
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220F
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 200 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.25 V @ 10 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)