Casa / Diode Arrays / BYQ30E-200,127
minImg
BYQ30E-200,127
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BYQ30E-200,127
Pacchetto:
TO-220AB
Descrizione:
DIODE ARRAY GP 200V 16A TO220AB
In magazzino : 5981
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 25 ns
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 30 µA @ 200 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.25 V @ 16 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 16A
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)