Casa / Single Diodes / BYT12PI-1000RG
minImg
BYT12PI-1000RG
STMicroelectronics
Prodotto No:
BYT12PI-1000RG
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
TO220AC Isolated
Descrizione:
DIODE GP 1KV 12A TO220AC ISOL
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 155 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO220AC Isolated
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 1000 V
Series -
Package / Case TO-220-2 Isolated Tab
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.9 V @ 12 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1000 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 12A