Casa / Diode Arrays / BYT231PIV-1000
minImg
BYT231PIV-1000
STMicroelectronics
Prodotto No:
BYT231PIV-1000
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
ISOTOP®
Descrizione:
DIODE MODULE 1KV 30A ISOTOP
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 165 ns
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package ISOTOP®
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 1000 V
Series -
Package / Case ISOTOP
Technology Standard
Diode Configuration 2 Independent
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.9 V @ 30 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1000 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 30A