Casa / Diode Arrays / BYT28-500,127
minImg
BYT28-500,127
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BYT28-500,127
Pacchetto:
TO-220AB
Descrizione:
DIODE ARRAY GP 500V 10A TO220AB
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 60 ns
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 500 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.4 V @ 10 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 500 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)