Casa / Single Diodes / BYT30PI-1000RG
minImg
BYT30PI-1000RG
STMicroelectronics
Prodotto No:
BYT30PI-1000RG
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
DOP3I
Descrizione:
DIODE GEN PURP 1KV 30A DOP3I
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 165 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DOP3I
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 1000 V
Series -
Package / Case DOP3I-2 Insulated (Straight Leads)
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.9 V @ 30 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1000 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 30A