BYT79B-600PJ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BYT79B-600PJ
Pacchetto:
D2PAK
Descrizione:
DIODE GEN PURP 600V 15A D2PAK
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 60 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D2PAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.38 V @ 15 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 15A