BYV10D-600PJ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BYV10D-600PJ
Pacchetto:
DPAK
Descrizione:
BYV10D-600P/TO252/REEL 13" Q1/T
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 100 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DPAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3 V @ 10 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 175°C
Current - Average Rectified (Io) 10A