BYV10ED-600PJ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BYV10ED-600PJ
Pacchetto:
DPAK
Descrizione:
DIODE GEN PURP 600V 10A DPAK
In magazzino : 6500
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Product Status Active
Supplier Device Package DPAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2 V @ 10 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 10A