BYV10EX-600PQ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BYV10EX-600PQ
Pacchetto:
TO-220FP
Descrizione:
DIODE GEN PURP 600V 10A TO220FP
In magazzino : 12000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220FP
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series -
Package / Case TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2 V @ 10 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 10A