Casa / Single Diodes / BYV29-400HE3/45
minImg
BYV29-400HE3/45
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
BYV29-400HE3/45
Pacchetto:
TO-220AC
Descrizione:
DIODE GEN PURP 400V 8A TO220AC
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 400 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-220-2
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.25 V @ 8 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 8A