BYV30-600PQ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BYV30-600PQ
Pacchetto:
TO-220AC
Descrizione:
DIODE GEN PURP 600V 30A TO220AC
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 75 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series -
Package / Case TO-220-2
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.55 V @ 30 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 30A