BYV32E-200PQ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BYV32E-200PQ
Pacchetto:
TO-220AB
Descrizione:
DIODE ARRAY GP 200V 10A TO220AB
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 25 ns
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 200 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 850 mV @ 8 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)