Casa / Diode Arrays / BYV32EB-200PQ
minImg
BYV32EB-200PQ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BYV32EB-200PQ
Pacchetto:
D2PAK
Descrizione:
DIODE ARRAY GP 200V 20A D2PAK
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 25 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package D2PAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 200 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.15 V @ 20 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)