Casa / Diode Arrays / BYV42EB-200,118
minImg
BYV42EB-200,118
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BYV42EB-200,118
Pacchetto:
D2PAK
Descrizione:
DIODE ARRAY GP 200V 30A D2PAK
In magazzino : 11200
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 28 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D2PAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 200 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 30 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 30A
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)