Casa / Diode Arrays / BYV74W-400,127
minImg
BYV74W-400,127
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BYV74W-400,127
Pacchetto:
TO-247-3
Descrizione:
DIODE ARRAY GP 400V 30A TO247-3
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 60 ns
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 400 V
Series -
Package / Case TO-247-3
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.36 V @ 30 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 30A
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)