Casa / Diode Arrays / BYW99PI-200RG
minImg
BYW99PI-200RG
STMicroelectronics
Prodotto No:
BYW99PI-200RG
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
TOP-3I
Descrizione:
DIODE ARRAY GP 200V 15A 3TOPI
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 40 ns
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TOP-3I
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 200 V
Series -
Package / Case TOP-3 Insulated
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 850 mV @ 12 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C