BYZ35A27
Diotec Semiconductor
Prodotto No:
BYZ35A27
Pacchetto:
DO-208
Descrizione:
TVS DIODE 27VWM 39.1VC DO208
Guida per l'utente
Operating Temperature -50°C ~ 200°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 128A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 24.3V
Mounting Type Press Fit
Power - Peak Pulse -
Product Status Active
Supplier Device Package DO-208
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 39.1V
Package / Case DO-208AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 27V