BZB84-B15,215
NXP USA Inc.
Prodotto No:
BZB84-B15,215
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
SOT-23
Descrizione:
ZENER DIODE, 15V V(Z), 2%, 0.3W,
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Configuration 1 Pair Common Anode
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 10.5 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms