BZB984-C2V4,115
NXP Semiconductors
Prodotto No:
BZB984-C2V4,115
Produttore:
NXP Semiconductors
Pacchetto:
SOT-663
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
NOW NEXPERIA BZB984-C2V4 - ZENER
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Configuration 1 Pair Common Anode
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-663
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 1 V
Series -
Package / Case SOT-663
Power - Max 265 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr NXP Semiconductors
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.4 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 70 Ohms