BZD27B5V1P-HE3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
BZD27B5V1P-HE3-18
Pacchetto:
DO-219AB (SMF)
Descrizione:
DIODE ZENER 5.1V 800MW DO219AB
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Tolerance -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZD27B
Package / Case DO-219AB
Power - Max 800 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 6 Ohms