BZD27C56P R3G
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
BZD27C56P R3G
Pacchetto:
Sub SMA
Descrizione:
DIODE ZENER 56V 1W SUB SMA
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±7.14%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package Sub SMA
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 43 V
Series -
Package / Case DO-219AB
Power - Max 1 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 56 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms