BZG04-13-M3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
BZG04-13-M3-08
Descrizione:
DIODE ZENER 16V 1.25W DO214AC
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 13 V
Series BZG04-M
Package / Case DO-214AC, SMA
Power - Max 1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 500 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 16 V