BZG05B3V9-HE3-TR3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
BZG05B3V9-HE3-TR3
Pacchetto:
DO-214AC
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
DIODE ZENER 3.9V 1.25W DO214AC
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2.05%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZG05B
Package / Case DO-214AC, SMA
Power - Max 1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms