BZG05C9V1-HE3-TR
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
BZG05C9V1-HE3-TR
Pacchetto:
DO-214AC (SMA)
Descrizione:
DIODE ZENER 9.1V 1.25W DO214AC
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 6.8 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZG05C
Package / Case DO-214AC, SMA
Power - Max 1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 5 Ohms