Casa / Single Zener Diodes / BZT52-B14-AU_R1_000A1
minImg
BZT52-B14-AU_R1_000A1
Panjit International Inc.
Prodotto No:
BZT52-B14-AU_R1_000A1
Pacchetto:
SOD-123
Descrizione:
SURFACE MOUNT SILICON ZENER DIOD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 10.5 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-123
Power - Max 410 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Panjit International Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 14 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms