BZT52-C9V1-QX
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
BZT52-C9V1-QX
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
SOD-123
Descrizione:
BZT52-C9V1-Q/SOD123/SOD2
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±6.04%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZT52
Package / Case SOD-123
Power - Max 350 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms