BZT52B12-HE3_A-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
BZT52B12-HE3_A-08
Pacchetto:
SOD-123
Descrizione:
DIODE ZENER 12V 410MW SOD123
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 9 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZT52
Package / Case SOD-123
Power - Max 300 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms