BZT52B2V7-HG3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
BZT52B2V7-HG3-18
Descrizione:
ZENER DIODE SOD1232%, 2.7V, 0.5W
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Series Automotive, AEC-Q101, BZT52-G
Package / Case SOD-123
Power - Max 410 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Tolerance ±1.85%
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.7 V
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt) 83 Ohms