Casa / Single Zener Diodes / BZT52B2V7-HG3_A-18
minImg
BZT52B2V7-HG3_A-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
BZT52B2V7-HG3_A-18
Pacchetto:
SOD-123
Descrizione:
ZENER DIODE SOD1232%, 2.7V, 0.5W
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZT52-G
Package / Case SOD-123
Power - Max 300 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.7 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 83 Ohms